Zostań kierowcą busa!

Bus Simulator – recenzja

Bus Simulator
Release Date
17 Wrzesień 2019
Platforma:
Xbox One, PS4
Our Score
5.1
Kup grę Bus Simulator

Bus Simulator ląduje na konsolach! Kto nie lubi wcielić się w kogoś innego ręka w górę. Teraz konsolowi gracze mają okazję zasiąść za kierownicą autobusu miejskiego. Okazuje się, że nie jest to tak łatwy zawód jak mogłoby nam się wydawać…

Bus Simulator to gra z gatunku symulacji. Symulacje w branży gier są cholernie popularne, szczególnie jeżeli chodzi o gry farmerskie, lotnicze czy kolejowe. Całkiem niedawno powstała również specjalna liga e-sportowa, która zrzesza najlepszych graczy w symulatorze farmy. To idealny przykład na to, że popularność tego gatunku jest obecnie na dużej fali wzrostowej.

Bus Simulator i wszechobecna nudaaaaaa….

Bus SimulatorNajlepsze gry z gatunku symulatorów wymagają od graczy dużo pokory, samo zawzięcia i cierpliwości. Czasochłonne prace, które trzeba wykonać, pokonując kolejne etapy gry pojawiają się również w konsolowym Bus Simulator. Studio Astragon Entertainment niestety nie popisał się w swojej najnowszej produkcji się nie popisał. Gra jest powtarzalna aż do granic wytrzymałości. Ciągłe powtarzanie tego samego potrafi znudzić. Brakuje grze tego czegoś, czegoś co by tylko nakręciło rozgrywkę. Ciągłe jeżdżenie z punktu A do punktu B po kilkunastu minutach staje się nijakie. Przecież kierowca autobusu to nie tylko ciągłe przewożenie pasażerów. To też losowe sytuacje na drodze, guma złapana w drodze na kolejny przystanek, naprawy pojazdu w warsztacie samochodowym, dbanie o porządek i czystość. Twórcy mogli pokusić się o kilka ciekawostek, które mogłyby nieco urozmaicić rozgrywkę…

Bus Simulator to zwykły port z PC

Konsolowy Bus Simulator to nic innego jak port PCtowego Bus Simulator 2018. Gra jest praktycznie identyczna pod względem zawartości i praktycznie tylko różni ją od zeszłorocznej edycji to, że obsługę przystosowano do konsolowego pada. Brak tutaj dodatkowej zawartości, która mogłaby zachęcić tych co mieli już okazję ograć tytuł na PC do zakupu wersji na PS4 czy Xbox One.

Zbuduj imperium!

Bus SimulatorGłównym zadaniem gracza w Bus Simulator jest budowanie imperium transportu publicznego. Zabawę gracz zaczyna z jednym autobusem w swojej firmie. Pierwsza godzina obcowania z tym tytułem to samouczki, samouczki i jeszcze więcej samouczków. Gdy już dotrzesz do miejsca, gdzie na swoim koncie będziesz miał ukończonych kilka tras to dopiero wtedy zaczniesz oszczędzać pieniądze.

Rozwój firmy to zatrudnianie innych kierowców, zakup kolejnych autobusów i odblokowywanie nowych tras, które wykraczają poza twój niewielki obszar startowy. Jest to pierwszy krok do naśladowania czynności w ciągu kilku kolejnych godzin. W przeciwieństwie do gier takich jak SimCity czy Transport Tycoon, w Bus Simulator musisz wczuć się w autobusowego bosa, który przygotowany jest na nudny, niejaki i czasochłonny rozwój firmy.

Czerwone stój. Zielone jedź!

Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, unikanie kolizji i ukończenie tras w odpowiednim czasie zwiększa twoje nagrody. Zdobywane w trakcie gry punkty doświadczenia dają dostęp do wcześniej wspomnianych nowych tras i autobusów. Gra śledzi na każdym etapie styl twojej jazdy, przekroczenia prędkości i zadowolenie pasażerów. To jednak za mało, aby mogło mieć wpływ na urozmaicenie rozgrywki.

Bus Simulator

Symulator autobusu jest całkiem naturalny, gdy gra się na padzie. Elementy sterujące jazdę są łatwe do nauczenia, a przyciski służące do wykonywania czynności związanych z obsługą pojazdu zostały w dość logiczny i przemyślany sposób przeniesione na kontroler. Od czasu do czasu zdarzy ci się opuścić miejsce kierowcy, aby zając się drobnymi zadaniami jak ogarnięcie śmieci, sprawdzenie ważnych biletów lub zwracanie zagubionych rzeczy pasażerom. Te elementy są jednak zbyt rzadkie, ale pomagają zerwać ciągłe przerzucanie ludzi między kolejnymi punktami kontrolnymi.

Bus Simulator – recenzja
Podsumowanie
Bus Simulator to zwykły port wersji z komputerów. Twórcy nie pofatygowali się, aby dodać do gry nieco świeżości. Gra jest nudna i powtarzalna. Można zagrać, jeżeli uda się Wam dorwać ją w dużej promocji.
Historia
5
Grafika
5
Dźwięk
5.5
Frajda
5
Reader Rating2 Votes
4.7
Plusy
Zostań kierowcą busa
Minusy
Nudna fabuła
Oprawa graficzna
Zwykły port z PC
5.1
Nuda
Kup grę Bus Simulator: