Of Bird and Cage z demo na Steam Game Festival

Of Bird and Cage, wyjątkowy, interaktywny album muzyczny tworzony przez Capricia Productions, a wydawany przez All in! Games, udostępni swoje demo podczas Steam Game Festival: Autumn Edition. Gra powstaje we współpracy z czołowymi przedstawicielami współczesnej sceny rockowej i metalowej.

Trwające ok. pół godziny demo, dostępne od 7 do 13 października w ramach festiwalu, stanowi doskonałe wprowadzenie do „mrocznej i dojrzałej wersji ‘Pięknej i Bestii’”, jak określają swoją grę twórcy. Porywająca opowieść o uzależnieniu, szaleństwie, opresji, miłości i walce o siebie, okraszona fenomenalną ścieżką dźwiękową, skomponowaną przez Arnolda Nesis, stanowi jedyne w swoim rodzaju dostępne obecnie na rynku doświadczenie muzyki w formie gry.

Wśród gwiazd, które wzięły udział w nagraniu Of Bird and Cage można wymienić m.in. Rona „Bumblefoot” Thal (ex-Guns N’ Roses), Roba van der Loo (Epica) czy Ruuda Jolie (Within Temptation). Głosu postaciom użyczyli Kobra Paige (Kobra and the Lotus), Danny Worsnop (Asking Alexandria) oraz Davidavi 'Vidi’ Dolev (Gunned Down Horses). Jako połączenie dwóch mediów: gry i albumu muzycznego, Of Bird and Cage stanowi jeden z najbardziej ambitnych niezależnych projektów wkraczających w przyszłym roku na rynek. Oprócz wersji PC, planowane jest także wydanie na PS4, Xbox One i Nintendo Switch.