Osama bin Laden

Osama bin Laden pogrywał w CS’a

Osama bin Laden był przywódcą Al-Kai’dy. Zastanawialiście się kiedykolwiek czy taka osoba miała wolny czas? Czy jeśli już znalazła chwilę wytchnienia, to w jaki sposób ją spędzała?

Niedawno do sieci trafiła informacja o odtajnieniu i udostępnieniu plików związanych z tytułową postacią. Zapewne dziwicie się, dlaczego portal poświęcony grom, pochyla się nad tak kontrowersyjną osobowością w historii? Otóż w przekazanych informacjach mediom, znajduje się lista gier. Na oficjalnym profilu Valve możemy znaleźć zdjęcie, w którym widzimy, że Osama bin Laden był związany z Counter Strike! Naszym oczom ukazuje się kilka plików, w tym mapa de_dust2! Oprócz tego widzimy, że Osama lubił grać w Half-Life!

Osama bin Laden

Osama bin Laden grał w CS’a i to nie jest żart!

W momencie kiedy pierwszy raz natknąłem się na tą informację, myślałem że to żart. Jakoś nie mieści mi się to w głowie. Teoretycznie, gdy graliśmy sobie w CSa, to mogliśmy spotkać Osamę bin Ladena. Być może nick nawiązujący do jego osoby, nie był tylko głupim (bądź umyślnym) przypadkiem, a rzeczywistością? Wyobrażacie sobie znaczenie „Terrorists win!” w takiej sytuacji?

W udostępnionych plikach znajdują się jeszcze inne gry takie jak: Super Mario Bros, Final Fantasy VII czy Dragon Ball Z. Na jego nośnikach danych widnieją również filmy animowane oraz dokumenty, które traktują o nim samym.

Co jeszcze było w bibliotece terrorysty?

Oprócz plików związanych z rozrywką, w prywatnej bibliotece Osamy odnaleziono wiele innych rzeczy. Zgromadził, między innymi około 79 000 plików audio związanych z przemówieniami, publicznymi wystąpieniami i sprawami dotyczącymi Al-Kai’dy. Widnieje tam około 10 000 nagrań video, a w nich materiały dotyczące jego syna – Hamzy bin Ladena, a także te związane z funkcjonowaniem organizacji przestępczej od środka. Funkcjonariusze doszukali się również plików, na których można zobaczyć treści propagandowe. Oprócz rzeczy związanych z jego działalnością, na dyskach jest również wiele plików, bo aż około 18 000, które dotyczą prywatnych spraw bin Ladena.

Jedno zastanawia mnie najbardziej. Tyle danych musiało zajmować sporo miejsca. Zastanawiam się w jaki sposób Osama je przetrzymywał i czy były należycie zabezpieczone. Biorąc pod uwagę fakt, że znajdowało się tam wiele rzeczy związanych z działalnością przestępczą, to zapewne były to pliki wrażliwe. Nie znalazłem o tym żadnych informacji, a ciekawym jest fakt, jak o bezpieczeństwo danych dbała taka osoba!