Pope Simulator

Pope Simulator zapowiedziany – wciel się w papieża

Pope Simulator to produkcja, która pozwoli na wcielenie się w papieża i ma wyróżniać się realizmem oraz dużym przywiązaniem do polityczno-strategicznych elementów. Jak wyjaśnia polska firma, prace nad nowym symulatorem znajdują się obecnie jeszcze na bardzo wczesnym etapie.

Pope Simulator umożliwi graczom stanięcie na czele największej instytucji religijnej na świecie, czyli Kościoła katolickiego. Nowy tytuł w portfolio wydawniczym Ultimate Games. ma być realistyczną grą o polityczno-strategicznym charakterze.

Prace nad grą są na mocno wstępnym etapie, a pierwszy trailer ma charakter raczej poglądowy. Z pewnością jednak Pope Simulator to unikalny projekt prezentujący poważne podejście do tematu oraz mający dać graczom sporo swobody i duże możliwości wprowadzania w wirtualnym świecie własnej wizji papieskiej działalności” – mówi CEO Ultimate Games, Mateusz Zawadzki.

Ultimate Games na razie nie wskazało przewidywanej daty premiery oraz tego, czy gra może trafić tylko na PC czy także na inne platformy.