PS5 XBOX SERIES X

PS5 i Xbox Series X w dwóch wersjach?

PS5 nadal jest dla nas zagadką. Tak jak Microsoft przedstawił już wygląd i podstawowe parametry Xbox Series X tak Sony nadal milczy, a Internet karmi nas samymi plotkami odnośnie następcy PS4.

Premiera PS5 i Xbox Series X coraz bliżej. Powyższe plotki do sieci przedostały się dzięki użytkownikowi NeoGAF o nicku VFXVeteran. Twierdzi on, że Sony jak i Microsoft pracują obecnie nad dwiema wersjami konsol nowej generacji. Jedna z nich miałaby być słabsza i tańsza, a druga lepsza i droższa. W odróżnieniu od PS4 i PS4 Pro oraz Xbox One S i Xbox One X obie wersje nowych konsol pojawić miałby się na sklepowych półkach w tym samym czasie. Według VFXVeteran droższe wersje konsol kosztować miałyby w okolicach 600 dolarów.

Bazowa konsola Sony miałaby być z 9 teraflopami. Jej mocniejsza wersja konkurować ma z Xbox Series X. To by oznaczało, że PS5 w wersji „Pro” będzie z 12 teraflopami.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że obie konsole mają obsługiwać pełne wsparcie wstecznej kompatybilności. Ma ona dotyczyć gier jak i sprzętu. Rewelację tę potwierdził już Microsoft, a w przypadku Sony są to jednak jeszcze plotki.