Tryb Zombie w Call of Duty: Black Ops Cold War – nowy początek

Oprócz oszałamiającej kampanii i nowej generacji rozgrywki wieloosobowej, Black Ops Cold War będzie zawierać jeszcze jeden charakterystyczny tryb, który wpisuje się w DNA serii Black Ops – tryb Zombie.

Ten czteroosobowy tryb kooperacji zabierze zarówno weteranów, jak i nowicjuszy w heroiczną i przerażającą podróż, która mocno rozwija ten ikoniczny segment serii Call of Duty. Nowy rozdział może wydawać się nieco znajomy wieloletnim fanom, ale to od graczy zależy, co odkryją podczas swojej podróży…

Kanon kanonem, ale… dzięki Black Ops Cold War, tryb Zombie zalicza świeży start, z nową opowieścią i – powiedzmy, że nową? – plejadą bohaterów. Tryb zawiera nowe możliwości rozwoju, klasyczne i uwielbiane przez fanów perki oraz arsenał broni z czasów Zimnej Wojny, który pomoże ocalałym zdominować legiony nieumarłych.

Historia Zombie w Black Ops Cold War – Die Maschine

To znacznie więcej, niż ukłon w stronę mapy “Nacht der Untoten” – tej, od której wszystko się zaczęło. “Die Maschine” rozgrywa się na początku lat 80., ale korzenie sięgają jeszcze głębiej w przeszłość.

Jako członkowie Requiem, wspieranego przez CIA międzynarodowego zespołu szybkiego reagowania, kierowanego przez Grigoriego Weavera z oryginalnej historii Black Ops, agenci eksplorują bunkier z II Wojny Światowej, który nie został porzucony na czas…

Próbując stłumić nienaturalne zjawiska w tym pokrytym graffiti i zabitym deskami bunkrze, członkowie zespołu Requiem badają co kryje w sobie struktura, będąca nieużytkiem od dziesięcioleci. Jeśli rekonesans się powiedzie, Requiem może natrafić na zbiór sekretów sprzed dziesięcioleci, które zburzą światowy porządek.

W tym samym czasie do walki wkracza dywizja dowodzona przez Sowietów, będąca rywalem Requiem – Grupa Omega. Omega również jest żywo zainteresowana badaniami i wykorzystaniem niepojętych wydarzeń i anomalii, pojawiających się na całym świecie.

Poza Requiem i Omegą jest jeszcze wiele osób, które mogą ułatwić lub utrudnić tę podróż, a także osobnicy posiadający własne, nieznane cele, które gracze będą musieli odkryć. Na uwagę wśród tej obsady zasługuje jeden szczególny kontakt – Sam, który wydaje się chętnie dzielić najskrytszymi informacjami KGB.

Potęgowana różnorodnymi informacjami, które gracze mogą śledzić w trakcie rozgrywki, ta niesamowita historia Zombie zacznie rozwijać się w nieoczekiwany sposób…

Aby poznać materiały zakulisowe i dowiedzieć się więcej na temat fabuły oraz postaci występujących w trybie Zombie w Call of Duty: Black Ops Cold Warodwiedź blog Treyarch.

Ekscytujące doświadczenie, połączone w wielu trybach i na różnych platformach

Nieważne, czy jesteś weteranem trybu Zombie, który gra również w trybie wieloosobowym, czy też graczem Call of Duty, który po raz pierwszy siada do Zombie, możesz być pewny, że wskoczysz w sam środek zabawy ze znajomymi oraz świetną społecznością szybciej, niż kiedykolwiek wcześniej, niezależnie od platformy i generacji sprzętu, który posiadasz.

Oto niektóre z usprawnień trybu Zombie w Black Ops Cold War:

Cross-Play oraz Cross-Gen

Podobnie jak w przypadku trybu wieloosobowego, drużyny w Zombie można tworzyć grając na różnych platformach i generacjach, co oznacza, że pierwszy raz w historii serii ten tryb współpracy jest dostępny w trybie cross-play.

Progresja Karnetu Bojowego oraz Uzbrojenie

Gracze będą teraz rozwijać Karnet Bojowy poprzez czas spędzony w trybie Zombie, podobnie jak ma to miejsce w trybie wieloosobowym i Call of Duty: Warzone. Członkowie zespołu Requiem mogą również rozpocząć mecz z wybraną przez siebie bronią, wykonaną przez rusznikarza, korzystając z uzbrojenia.

Rzadkość broni

Oprócz powrotu maszyny Pack-a-Punch, wszystkie bronie będą teraz miały przypisaną klasę unikalności. Im rzadsza broń, tym większe obrażenia i lepsze dodatki do niej. Po raz pierwszy pozwoli to na brak utraty dowolnej broni w późniejszych rundach. Zapewnia to także większą różnorodność i sporo radości przy odkrywaniu nowych broni dzięki Wall Buys i Mystery Box.

Ulepszenia polowe

Poza uzbrojeniem, gracze mogą wdrażać ulepszenia polowe jako zdolności proaktywne, które dodadzą kolejny poziom taktyczny do zmagań drużynowych.

Ładuj je, zabijając zombie, a następnie aktywuj w krytycznych momentach. Od ofensywnych wzmocnień po zdolności, które pomagają wykonywać uniki lub leczą i ożywiają – ulepszenia polowe można dostosować do wielu stylów gry i różnych sytuacji.

Ekwipunek

Śmiercionośny, taktyczny i pomocniczy sprzęt możesz znajdować i wytwarzać na całej mapie.

Śmiercionośne i taktyczne wyposażenie jest podobne do tego występującego w trybie wieloosobowym, na przykład granaty odłamkowe, podczas gdy wyposażenie pomocnicze obejmuje broń ofensywną o dużej mocy. Wolny slot możesz wypełnić granatnikiem, wieżyczką strażniczą, wybuchowymi łukami, a nawet strzelcami ze śmigłowców – są tu wszystkie narzędzia, które mogą zapewnić ogromną pomoc, gdy twoja drużyna najbardziej tego potrzebuje.

Profity

Klasyczne profity Zombie powracają w nowej estetyce Zimnej Wojny i znajdziemy tu ponadczasowych faworytów, takich jak Juggernog i Speed Cola.

Tym razem nie ma ograniczeń, co do liczby różnych profitów, które możesz wykorzystać, więc śmiało otwieraj sześciopak, jeśli tylko masz wystarczającą liczbę punktów.

Eksfiltracja

Zamiast dać się zagryźć hordzie, tryb Zombie w Black Ops Cold War daje nową opcję ucieczki, gdy czujesz, że jesteś na przegranej pozycji… ale to też wymaga odwagi.

Jeśli cała drużyna ma kłopoty, możesz zdecydować się na eksfiltrację strefy walki z nieumarłymi za pomocą helikoptera. Chociaż licznik pojawiających się zombie zostanie zwiększony wtedy do 11, możesz spodziewać się kilku nagród, gdy razem z drużyną przetrwacie ten ostatni atak.

Nie przegap dodatkowych informacji od Treyarch oraz ogłoszeń na temat powracających i zupełnie nowych rozwiązań w trybie Zombie… bądź jednak pewny, że kilka niespodzianek będzie ujawnionych dopiero na premierę. W końcu to, jakby nie patrzeć, gra z serii Black Ops.

Zamów w cyfrowej przedsprzedaży już teraz

Zombie to tylko część pełnego doświadczenia Black Ops Cold War, którego premiera zaplanowana jest na 13 listopada. Posmakuj nowej generacji globalnego konfliktu jeszcze przed premierą, dzięki otwartej becie gry wieloosobowej, dostępnej na wszystkich platformach w dniach 17-19 października, a wcześniej na wybranych platformach i dzięki zamówieniom przedpremierowym.

WEEKEND 1 – EKSKLUZYWNIE NA PLAYSTATION

  • 8-9 PAŹDZIERNIKA – PS4 WCZESNY DOSTĘP
  • 10-12 PAŹDZIERNIKA – PS4 OTWARTA BETA

WEEKEND 2 – BETA MIĘDZYPLATFORMOWA

  • 15-16 PAŹDZIERNIKA – XBOX + PC WCZESNY DOSTĘP, PS4 PEŁEN DOSTĘP
  • 17-19 PAŹDZIERNIKA – WSZYSTKIE PLATFORMY

Odwiedź CallofDuty.com, by zamówić wersję cyfrową w przedsprzedaży i natychmiastowo odblokować takie nagrody, jak Pakiet Operatora Woodsa* do natychmiastowego użycia w Modern Warfare oraz Warzone, a także zapewnić sobie wczesny dostęp do Otwartej Bety**, w pierwszej kolejności na PS4.

Gra dostępna jest w wielu wersjach do wyboru, włączając w to Standard Edition, Cross-Gen Bundle lub Ultimate Edition.