Zanurz się w kampanii Call of Duty: Black Ops Cold War

Pościg po dachach w Amsterdamie. Wspomnienie starcia w Wietnamie. Potajemna infiltracja siedziby KGB.

Witamy w kampanii Black Ops Cold War: u szczytu Zimnej Wojny, te trzy momenty określiły wczesną historię nowo utworzonej grupy agentów CIA. Ich cel: zapobiec globalnemu konfliktowi nuklearnemu poprzez utajnione operacje, misje, których cele i źródła pozostają nieznane do dziś.

13 listopada poznasz swoją historię w prawdziwym stylu Black Ops. Będąc częścią wyścigu mającego na celu powstrzymanie niebezpiecznego, nieznanego zagrożenia, dowiesz się, jakie wydarzenia, które oficjalnie nie miały miejsca, uratowały świat przed niewyobrażalną katastrofą.

Kampania Call of Duty: Black Ops Cold War, prowadzona przez Raven Software, będzie bezpośrednim sequelem, którego akcja toczy się 13 lat po oryginalnej historii Black Ops, pozwalając zarówno weteranom, jak i nowicjuszom poznać ten tajemniczy świat z nowej perspektywy.

„Jesteśmy wielkimi fanami oryginalnego Black Ops, a naszym pierwszym celem było przywrócenie kultowego trio Woodsa, Masona i Hudsona – zrobiliśmy to w sposób, który nie wymagał żadnego wcześniejszego doświadczenia z serią” – powiedział Dan Vondrak, starszy dyrektor kreatywny w studia Raven. „Uznaliśmy również, że ważne jest wprowadzenie nowych postaci, abyśmy mogli poznać ich osobowości i relacje z klasycznymi bohaterami; w ten sposób zarówno nowi, jak i starzy gracze otrzymają coś świeżego. Stosując takie podejście, w miarę jak historia się rozwija możemy powoli łączyć wątki i nawiązania do Black Ops, jakie docenią fani tacy jak my, ale bez powodzi nowych informacji zrzucanych na nowych graczy naraz.”

Poniżej znajduje się przegląd trzech misji kampanii w Call of Duty: Black Ops Cold War. Możliwe lekkie spojlery.

Misja fabularna: “Nowhere Left to Run”

Wszystko zaczyna się w obskurnej tawernie w Amsterdamie, prawie dwa tygodnie po Nowym Roku 1981. Ogromny przełom w śledztwie CIA doprowadził trzech operatorów do tej nieatrakcyjnej speluny, gdzie szafa grająca zawsze puszcza najnowsze hity, mimo braku przychodów, zmian w wystroju czy wyborze najlepszych alkoholi na stanie. Po spotkaniu ze swoim informatorem, sprawdzane są drogi ucieczki, a operatorzy udają się do alejki obok lokalnych baraków, przygotowując się jednocześnie do schwytania pierwszego z dwóch kluczowych graczy w trwającym kryzysie z zakładnikami.

Misja fabularna: “Fracture Jaw”

Kto jest zagrożeniem, które może zmienić bieg tego globalnego starcia? Jak wspomina jeden z operatorów, w czasach, gdy walczył w wojnie w Wietnamie, jest to nikt inny jak Perseusz, tajemniczy radziecki szpieg, który według wielu ludzi w ogóle nie istniał.

Misja fabularna: “Desperate Measures”

„Desperackie czasy wymagają desperackich środków i o to właśnie chodzi w tej misji” – wyjaśnia Vondrak. „Po sprawdzeniu kilku tropów podczas polowania na Perseusza, zespół staje w obliczu niewyobrażalnego: musi przeniknąć za Żelazną Kurtynę – do serca Związku Radzieckiego – i zinfiltrować siedzibę KGB”.

Więcej zwrotów akcji w przyszłości

Dzięki tym trzem misjom, „Perseusz” zmienia się z mitu w realne zagrożenie, a gracze będą ścigać go przez całą kampanię. „Coś, co łączy obie gry, to wykorzystanie historii świata rzeczywistego” – powiedział Vondrak. „Był to kluczowy element, który sprawił, że cały spisek tak rozrósł się w oryginalnym Black Ops i nie mogliśmy się doczekać, aby móc to kontynuować”. Od nagłośnionych kryzysów z początku lat 80. XX wieku po mniej znane tajne operacje, ta kampania będzie mieszać historię Zimnej Wojny z ekscytującym, fikcyjnym doświadczeniem, które może dostarczyć tylko Black Ops. Mając to na uwadze, Vondrak i zespół mają jedną wiadomość dla graczy, zanim sprawdzą oni pełną kampanię 13 listopada: „Poznaj swoją historię lub bądź skazany na jej powtórzenie”.